Message Icon
E-mail Address
info@sedefhastaligi.com
Phone Icon
Information and Appointment
+90 212 677 24 24

Tedavi Süreci Ne Kadar Sürmektedir?

Bize hastalar ilk başvurduğunda tedavi süresinin 2,5 – 3,5 ay arasında olduğunu ikinci, altıncı ve ondördüncü haftalarda randevularının olduğunu söylüyoruz. Hastanın üçüncü randevuda (14. Hafta) tertemiz olması gerektiğini anlatıyoruz. Çocuk hastaların tedaviye çok daha hızlı cevap verdiğini, yaşlı ciltlerin ise tedavilerinin 1 – 2 ay daha uzayabileceğini anlatıyoruz. 14 haftadan sonra yani ciltlerinin tertemiz olduktan sonra ise hastalara banyo sonrası özel bir cilt bakım programı uyguluyoruz. Bu süre ise ortalama olarak iki yıldır. Bu iki yıl bizim için çok önemli. Bu dönemde kendimize ait, her hastaya özel cilt bakım programı uyguluyoruz. Cilt bakımında hastaların yağ – nem dengesine önem veriyoruz. Çünkü bu iki yıl zarfında hastalığın tekrar etmemesi gerekir. Bunu başardığımızda hastaların vücutlarında lezyonların bir daha tekrar etmediğini görüyoruz. Bu dönemde yılda iki kez, yaz başı ve kış başı olmak üzere randevularına gelmelerini rica ediyoruz. Bizim en önemli özelliğimiz tedaviden sonraki iki yıllık süre zarfında hastalarımızı takip etmemizdir.

Tedaviye başlamaları gerektiği zaman özellikle İstanbul dışı ve yurt dışındaki sedef hastaları ‘gitmeye değer mi?’sorusunu Dr. Mehmet İlteber Bahadır şu şekilde cevaplıyor.

Emin olmalılar ki gelen hiçbir hastayı tertemiz yapmadan bırakmıyoruz ve bu gerçekten gelmelerine fazlasıyla değiyor.

Hastalarımız tedaviye başladıktan sonra  6-8 aylık özel diyet programları var. Bunlar neler? Özellikle cilt altını kanlandıran yiyecek ve içecekleri yasaklıyoruz. Bunların başında alkollü içecekler, acılı, baharatlı yiyecekler, turşu, aşırı sirke kullanmak, domates, patlıcan, kızartmalar ve cipsler geliyor. Hastaların bu gıdalardan uzak durmalarını istiyoruz.